Urodziny Jana Pawła II – śpiewamy w Wadowicach!

W niedzielę 17 maja 2020 o godz. 17.30 i 21.30 w Programie 1 Telewizji Polskiej będzie transmitowane wyjątkowe wydarzenie „Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II”, dedykowane Wielkiemu Papieżowi, którego setna rocznica urodzin przypada w najbliższy poniedziałek 18 maja.
Podczas koncertu nadawanego na żywo z pięciu miast: Gdańsk, Częstochowa, Warszawa, Kraków i Wadowice, wystąpią m.in. Alicja Węgorzewska, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski, Golec uOrkiestra, Roksana Węgiel, Anna Wyszkoni, Sebastian i Jan Karpiel Bułecka wraz z zespołem góralskim, Andrzej Lampert oraz Justyna Steczkowska. W pierwszej części razem z Roksaną Węgiel piosenkę „Moje miasto Wadowice” zaśpiewają dzieci z Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej i Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Limanowej, przygotowane przez Halinę Dyczek. Na zakończenie wszyscy wykonawcy razem z młodymi Limanowianami wspólnie wykonają „Barkę”.
Mamy nadzieję w najbliższym czasie podzielić się zdjęciami z tego wyjątkowego wydarzenia.

W roku 1998 i 2003 mieliśmy zaszczyt spotkać się z Janem Pawłem II na audiencjach prywatnych w Watykanie. W 1997 śpiewaliśmy w Ludźmierzu podczas Różańca prowadzonego przez Papieża a w 1999 w Starym Sączu obok chórów chłopięcych z Tarnowa i Bochni oraz chórów sądeckich. Od lat uczestniczymy też w mszach św. sprawowanych na zakończenie Gwiaździstego Zlotu Turystycznego Szlakami Jana Pawła II.