Wyjazd do Warszawy 5-7 października

Na zaproszenie Chóru Il Canto Magnificat z Warszawy-Wesołej uczestniczyliśmy w dniach 5-6 października w Festiwalu  Magnificat Anima Mea Dominum

W sobotę 6 października obydwa chóry uczestniczyły w uroczystej Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, wykonując wspólnie wcześniej przygotowane stałe części mszy a także inne utwory. Po nabożeństwie każdy zespół zaprezentował się w programie indywidualnym. W niedzielę limanowski chór uczestniczył w mszy św. oraz po niej dał koncert. Obydwa koncerty (sobotni i niedzielny) wspaniale prowadził ojciec chórzystki z Warszawy-Wesołej a przed laty wychowanek chóru chłopięcego z Tarnowa. Wiele ciepłych słów skierował do nas proboszcz parafii.

Nasi chórzyści mieszkali u rodzin – członków miejscowego chóru, znanych już wcześniej ze wspólnych koncertów podczas Kongresów Federacji Pueri Cantores w Rzeszowie i Lublinie. Wszyscy podkreślali wspaniałą atmosferę spotkania.  Przewidziana jest rewizyta warszawskiego chóru w Limanowej w 2020 roku.
W drodze do Warszawy zwiedziliśmy Dworek Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, gdzie wysłuchaliśmy na żywo kilkunastominutowego koncertu. W sobotę rano gościliśmy w Centrum Nauki Kopernik a niedzielne popołudnie spędziliśmy na Powązkach Wojskowych z mogiłami zmarłych w ostatnich latach, także w ostatnim czasie znanych postaci świata polityki, kultury, także mogił  walczących podczas II wojny światowej, powstańców warszawskich, harcerzy, dowódców. Odwiedziliśmy Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej z 2010 r. i groby osób, które w niej zginęły, groby znanych sportowców i innych wybitnych Polaków. Byliśmy na tzw. „Łączce”, gdzie znajdują się symboliczne krzyże upamiętniające zamordowanych w czasie PRL-u patriotów, których grobów dotychczas nie odnaleziono. Na Starych Powązkach zatrzymaliśmy się m.in. przy grobach St. Moniuszki oraz rodziców F. Chopina.

W poniedziałek rano spacerowaliśmy po Parku Łazienkowskim i zwiedziliśmy Senat i Sejm.

Wyjazd został zrealizowany dzięki pomocy Senatora RP Jana Hamerskiego, Starostwa Powiatowego w Limanowej, Przedsiębiorstwa PKS Pasyk&Gawron, wpłatom rodziców i dopłacie ze środków Stowarzyszenia.