Requiem dla świata

Już w drugiej  połowie sierpnia spotykaliśmy się na próbach, by przygotować się do wrześniowego Różańca Fatimskiego, Tygodniowego Odpustu oraz innych wcześniej zaplanowanych wydarzeń. Dodatkową motywacją była propozycja udziału w prawykonaniu  „Requiem dla świata” Tomasza Radziwonowicza. Utwór został napisany z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej a wykonany 1 września 2019 roku w kościele św. Mikołaja Biskupa w Żegocinie. Jak mówi sam autor dzieła, zostało ono skomponowane w hołdzie tym, którzy oddali swe życie w obronie najważniejszych wartości wolności, wiary i prawdy w mrocznych czasach II wojny światowej.

Wykonawcami byli soliści: Anna Karasińska, Aneta Łukaszewicz, Tomasz Krzysica, Czesław Gałka oraz Orkiestra Sinfonia Viva, Górecki Chamber Choir, Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie „Dominanta” i Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Dyrygował osobiście kompozytor.

Patronat honorowy objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, biskup tarnowski Andrzej Jeż i Instytut Promocji Kultury Polskiej.

Patronem medialnym była TV Trwam.